Форма входу

Реклама

Параметри сайту

 

Валюта

Пошук

Календар

«  Август 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Статистика

   
 
 

Календар свят і подій

Погодний інформер

HotLog Business-Key Top Sites

Головна » 2015 » Август » 26 » • Питання державної мови і вступу в НАТО можна сміливо виносити на референдум.
10:09

 •  Питання державної мови і вступу в НАТО можна сміливо виносити на референдум.

Близько 80% українців виступають проти федералізації України та 67% пишаються тим, що є громадянами України. Про це свідчать результати всеукраїнського опитування, проведеного Інститутом соціології НАН України у співпраці з Благодійним фондом "Інтелектуальна перспектива" з 26 червня по 18 липня 2015 року, оприлюдненого у п'ятницю, 21 серпня.


Зокрема, Ірина Бекешкіна, директор Фонду Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва, зазначила, що перед початком АТО пишалися своїм громадянством менше половини українців. Однак, протягом двох останніх років відсоток таких осіб різко зростає.

"Я б сказала, що зараз відбувається інтенсивний процес формування української нації, тому що сильна нація може формуватися в період труднощів, в період втрат і це значне випробування для українського народу, яке цей народ, на мою думку, поки витримує з честю", - зазначила Бекешкіна.

Натомість завідувач відділом соціально-політичних процесів Інституту соціології НАН України, керівник соціологічної служби Ukraine Sociology Servicе Олександр Вишняк, сказав, що тільки 2% українців виступають за від'єднання від України свого регіону і приєднання до іншої держави.

"На питання про те, який з варіантів державно-територіального устрою в Україні ви підтримуєте, 37% опитаних відповіли, що підтримують унітарну Україну з діючими повноваженнями регіонів, 41,5% українців підтримує унітарну Україну з розширеними повноваженнями регіонів, про що йдеться у змінах до Конституції, 7,6% підтримує федералізацію України, 6,5% вважають, що окремі регіони навіть можуть вийти зі складу України. Тобто 14% - це федералісти і сепаратисти. Якщо дивитися, в якій якості опитані бачать той регіон, в якому вони проживають, то унітаристи становлять 84%, а прихильники того, щоб їх регіон був членом федеративної України лише 6%, за те, щоб їх регіон вийшов зі складу України і став незалежною державою або приєднався до іншої держави виступають менше 2,5%", - повідомив Вишняков.

Він також додав, що результати опитування свідчать про те, що сьогодні можна сміливо ставити на референдум такі чутливі питання, як питання державної мови або питання вступу в НАТО.

"Чи можна зараз федералізувати Україну? Не можна, тому що абсолютна більшість цього не сприйме. Якщо це питання винести на референдум, то його результат однозначно буде передбачливий. Зараз в умовах окупації Криму та частини Донбасу, і питання мови можна однозначно виносити на референдум. Російській мові переважна більшість відмовить у статусі другої державної мови. Що стосується питання НАТО, то якщо винести його на референдум, то більшість проголосує за вступ", - сказав Вишняк.

Крім того, за словами Ірини Бекешкіної, сьогодні для українців питання приналежності до України переважає над питанням приналежності до регіону, в якому вони проживають.

"Якщо ми подивимося на 2013 р., то регіональне представництво, тобто представництво жителів села, району, в якому живете і жителів регіону області в сумі становить майже 40%, а загальнонаціональне, громадянином України - 51%. Але вже в 2014 р. різко падає регіональне представництво до 27%, а загальнонаціональне представництво, тобто відчуття себе в першу чергу громадянином України зростає до 65%. Зараз, правда, вона декілька знизилася, але все одно набагато вище, ніж було в 2013 р.", - розповіла Бекешкіна.

Бекешкіна додає, що серед речей, які об'єднують українців 42% опитаних назвали патріотичні почуття громадянина України. Соціологи також зазначили, що 44 % опитаних дивляться на майбутнє України з надією.

Керівник відділу соціальної психології Інституту соціології Олена Злобіна зазначає, що скоротилася кількість українців, які бояться розпаду держави.

"У минулому році 46%, майже половина населення боялися розпаду України, як незалежної держави. Це була безпрецедентна цифра у нас ніколи нічого подібного не було за роки спостережень... В цьому році цей страх в значній мірі зменшився, він впав на 16%, зараз лише 30% відчуває такий страх і це свідчить про те, що все таки є ця віра, надія, надія на те, що є майбутнє, і це майбутнє пов'язане з Україною", - зазначила соціолог.

Крім того, в українському суспільстві відбувся процес фактичної декомунізації. "Якщо брати історичні події, які позитивно оцінюють в історії України, то такі події, як велика жовтнева соціалістична революція, як одну з найбільш позитивних оцінюють тільки 4,5% громадян України, а створення української соціалістичної республіки в Харкові у 1917 р. - 5,5% опитаних. Це стосується і оцінки історичних діячів. Разом з Януковичем одним з найбільших антигероїв в історії України з часів Русі і до нинішніх днів є Йосип Сталін. Більш того, в трійку найбільш негативних персонажів відноситься і Ленін", - розповів Вишняк.
Переглядів: 615