Форма входу

Реклама

Параметри сайту

 

Валюта

Пошук

Календар

«  Июнь 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Статистика

   
 
 

Календар свят і подій

Погодний інформер

HotLog Business-Key Top Sites

Головна » 2013 » Июнь » 13 » • У Дрогобичі р.Тисмениця несе екологічну загрозу
08:27

 •  У Дрогобичі р.Тисмениця несе екологічну загрозу

У Дрогобичі є велика ймовірність екологічної катастрофи, пов’язаної з розмивами залишків нафтопродуктів нафтопереробного комплексу, що накопичилися в шламових ямах та ґрунтах, та потрапляння їх до басейну ріки Дністер.

Щоб запобігти лихові, необхідно провести аварійно-відновлювальні роботи з берегоукріплення р. Тисмениця.

Зі слів першого заступника міського голови Олександра Коростельова, минулого тижня у Дрогобичі працювала комісія облводгоспу, яка вивчала реальний стан ріки для того, щоб підготувати технічне завдання і почати проектування берегоукріплення.

«Так вийшло, що поза Дрогобичем береги Тисмениці за останні роки укріплено коштом державного бюджету, а в Дрогобичі, на жаль, цього не було зроблено, тому маємо великі проблеми», – каже О.Коростельов.

За попередніми підрахунками, для гарантування безпеки мешканців та підприємств від повеней необхідно провести роботи на загальну суму 29,2 млн грн.

На виїзній нараді, яку провів перший заступник голови ОДА Богдан Матолич, було вирішено, що Дрогобицька міська рада передасть до Львівського обласного управління водних ресурсів наявну проектно-кошторисну документацію для коригування. Управління також допоможе провести необхідні експертизи. Відтак буде підготовлено повний пакет документів, визначено потребу коштах і скеровано спільного листа-клопотання до міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Нагадаємо, що через територію Дрогобича проходить ріка Тисмениця. На прилеглій до неї території проживає приблизно 20 тисяч людей та розташовано підприємства. А на лівому березі ріки значна кількість шламових накопичень нафтопродуктів.

Щороку у період паводків рівень вод та швидкість течії завдають значної шкоди місту та регіону. Так, внаслідок стихійного лиха 2008 року паводки розмили берег Тисмениці в межах міста, особливо в мікрорайоні Млинки.

Ще 2008 року було виготовлено проект аварійно-відновлювальних робіт з берегоукріплення на суму 9,639 млн грн. Того ж року з державного бюджету було виділено і освоєно 1,6 млн грн. Однак, роботи з берегоукріплення не було завершено.

Наступні паводки 2008-2013 років значно ускладнили ситуацію. Руйнування берегів провокують аварійні ситуації на важливих інженерних спорудах та системах комунікації. Зруйновано проїзну дорогу, частину городів мешканців, два каналізаційні колектори. Навесні у зону підтоплення потрапляють житлові будинки, тому виникає загроза життю та здоров’ю людей, не кажучи вже про матеріальну шкоду від підтоплень.
Переглядів: 448