Форма входу

Реклама

Параметри сайту

 

Валюта

Пошук

Календар

«  Октябрь 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Статистика

   
 
 

Календар свят і подій

Погодний інформер

HotLog Business-Key Top Sites

Головна » 2012 » Октябрь » 22 » • Свято на підтримку української мови відбулося у Дрогобичі
16:14

 •  Свято на підтримку української мови відбулося у Дрогобичі

Справжнім святом стало у Дрогобичі підведення підсумків пісенно-поетичного конкурсу «Ні, не зникнеш ти безслідно в німім безславії своїм». Впродовж двох місяців десятки талановитих школярів та студентів з усього Дрогобицького району надсилали свої творчі доробки на розгляд впливового журі.

20 жовтня в актовій залі Дрогобицького педуніверситету вісімнадцять найталановитіших авторів презентували свої поетичні твори численним глядачам.

«Мені приємно, що таке чудове свято української мови відбулося тут, на Батьківщині Івана Франка, – зазначив голова оргкомітету Роман Ілик. – Саме зараз такі конкурси стають все більш актуальними, адже наші діти демонструють усьому суспільству: українська мова потрібна кожному, хто хоче досягнути успіху. Для когось ця спроба пера стала першим цінним досвідом, який, я впевнений, переросте у нові досягнення. Наші діти змусили усіх нас ще раз замислитися над тими проблемами, які відбуваються в державі, адже в кожному їхньому віршованому рядку було справжнє, щире співпереживання за долю України, за майбутнє рідної мови».

Статусності конкурсу додало впливове журі, до якого увійшли такі знані на Дрогобиччині науковці, як професор, завідувач кафедри германських мов і перекладознавства, академік АН Вищої школи України, член Національної спілки письменників України Микола Зимомря; Михайло Шалата – професор Дрогобицького державного педагогічного університету, член НСПУ; Омелян Вишневський – професор кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Дрогобицького державного педагогічного університету та інші.

Із трьох вікових категорій – молодшої, середньої, старшої – поважні члени оргкомітету відібрали по шість кращих віршів, які зачитували самі автори.

Цікавим та демократичним був формат визначення переможців: 50% балів надавали учасникам члени журі, ще 50% – самі ж глядачі. За оцінками глядачів та журі у наймолодшій віковій групі (учні 3 – 6 класів) перемогла Марія Костецька. У середній групі (учні 7- 9 класів) перше місце завоювала Марія Криванчик, а в старшій категорії (учні старших класів, технікумів, коледжів та студенти) – десятикласник Святослав Федитник із села Модричі.

Щиро, безпосередньо і дуже патріотично у своїх віршах молоді поети говорили про рідну мову, про силу слова, про Кобзаря, про краще майбутнє для свого народу. З болем та розумінням школярі та студенти висловлювалися про свідоме нищення української культури нинішньою владою. Кожне слово йшло з глибини душі і достукувалося до сердець глядачів.

«Я дізнався про конкурс від вчителя української мови, вона настановлювала мене, – розповів Святослав. – Це не перша моя поезія, я часто пишу вірші. На цей конкурс я писав від щирої душі про нинішній стан української мови, про те, наскільки вона зараз у небезпеці, і що її потрібно рятувати і підтримувати, в тому числі і віршами».

Треба зазначити, що всі поетичні твори, надіслані учасниками, були опубліковані в спеціально виданій книжечці. Переможці та призери конкурсу отримали цінні призи.
Переглядів: 409