Форма входу

Реклама

Параметри сайту

 

Валюта

Пошук

Календар

«  Апрель 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Статистика

   
 
 

Календар свят і подій

Погодний інформер

HotLog Business-Key Top Sites

Головна » 2018 » Апрель » 22 » • Що заважає дитині стати відмінником?
22:09

 •  Що заважає дитині стати відмінником?

Всі батьки незалежно від соціального статусу, матеріального забезпечення та освіти відчувають схожі переживання, відправляючи свою дитину в школу. І хоча шкільні роки пролітають швидко і шкільна пора здається самим безтурботним часом, якість навчання в школі багато в чому визначає подальше життя дитини.

Тому проблеми якості навчання хвилюють не тільки педагогів з професійної точки зору, але і батьків учнів, які прагнуть забезпечити дітям головну основу для подальшого зростання - освіту.Як зробити, щоб дитина добре вчився, як виростити відмінника, що потрібно для успішного навчання?

Оцініть готовність дитини навчатися.

Головне, при створенні сприятливих умов для навчання, не забувати, що кожна дитина незалежно від віку - це людина з властивими йому звичками, темпераментом, рисами характеру. Наприклад, якщо дитина непосидючий, гіперактивна і неуважний, а скарги на його поведінку в школі носять постійний характер не варто замінювати відверту розмову докорами або насильством. Цілком можливо, що мозок дитини ще не готовий до шкільної навантаженні. Оцінити готовність головного мозку, темпи його розвитку і формування нервової системи допоможе психолог. Шляхом проведення нескладних тестів він з'ясує психологічну зрілість дитини і порекомендує спеціальні вправи, які полегшать дитині засвоєння шкільної програми, а також допоможуть легше перенести стреси, пов'язані зі шкільними навантаженнями.

Режим і відпочинок.

Найчастіше погане засвоєння навчального матеріалу пов'язане з тим, що дитина відчуває хронічну нестачу сну. Зростаючий організм потребує Дев'ятигодинний сні, а найчастіше діти сплять близько 7 годин. Недолік сну позначається на зниженні розумової працездатності, концентрації уваги, відбивається на поведінці, яке нерідко стає некерованим. Тому дитячі психологи не випадково рекомендують батькам, щоб діти до 12 років мали можливість поспати або відпочити в повній тиші і спокої і вдень. Хлопцям постарше можна порадити освоїти якусь медитативну техніку. Головне, щоб під час відпочинку були відсутні зовнішні подразники: працюючий телевізор, комп'ютер, гучна музика.

Книги та спорт.

До речі, активне впровадження комп'ютерних технологій в процес навчання, з одного боку, підвищує його якість. Але з іншого - сприяє швидкій стомлюваності дитини, нездатності сприймати великий потік інформації, небажання читати книги. Багато батьків задають питання, як змусити дитину читати в школі, якщо він навіть в руки книгу взяти не хоче. Можливо, батькам варто перебудуватися і не змушувати читати дитини в звичному розумінні цього процесу, а порекомендувати йому - слухати аудіокниги. Діти іноді важко сприймають зорову інформацію і процес читання книг для них нудний і даремний, оскільки прочитаний матеріал не відкладається в свідомості.

Багато в чому успіх дитини в школі визначається і фізичним розвитком. Участь в командних спортивних іграх підвищує самооцінку, віру у власні сили і покращує настрій. Позитивно налаштований дитина легше справляється зі шкільними навантаженнями, тому занять фізкультурою в стінах школи останнім часом надається велике значення.

Правильне харчування.

Але не меншу роль в здоров'я школяра і успішності навчання відіграє правильно організоване харчування. Якщо серед першокласників близько 25% практично здорових дітей, то до закінчення школи цей показник знижується приблизно в десять разів. Причому більша частина дитячих захворювань пов'язана з шлунково-кишковим трактом і проблемами з вагою. Тому, якщо батьки всерйоз замислюються, як зробити дитину відмінником і зберегти його здоров'я, вони повинні переглянути раціон його харчування. Мозок дитини так само, як і він сам росте і має потребу у величезній кількості поживних речовин. Тому в раціоні школяра обов'язково має бути присутня свіжа зелень, лосось, всі молочні продукти, каші з цільного зерна, яйця, ягоди, нежирне м'ясо і різнокольорові овочі. Щадний режим приготування страв не тільки збереже максимум вітамінів і поживних елементів, але і благотворно позначиться на роботі органів травлення. Якщо у батьків немає можливості проконтролювати шкільне харчування, то потрібно хоча б пояснювати дитині, що фаст-фуди не найкраща їжа для нього.

Психологічний комфорт.

З того, що впливає на навчання дитини, не можна не відзначити психологічний фактор. Щоб дитина хотіла вчитися, робив це з бажанням, йому необхідно забезпечити психологічний комфорт. Для цього батькам не потрібно витрачати багато грошей і часу, достатньо всього лише проявляти щиру турботу, частіше обіймати дитину, говорити йому ласкаві слова.

Отже, багато в процесі навчання залежить, звичайно, від школи і професіоналізму, ентузіазму педагогів, які працюють в ній. Але багато чого в житті і процесі навчання дитини залежить і від самих батьків. У ваших силах, дорогі батьки, забезпечити умови для успішного навчання свого чада, допомогти йому зберегти здоров'я і життєрадісність.
Переглядів: 924