Форма входу

Реклама

Параметри сайту

 

Валюта

Пошук

Календар

«  Октябрь 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Статистика

   
 
 

Календар свят і подій

Погодний інформер

HotLog Business-Key Top Sites

Головна » 2019 » Октябрь » 23 » • Обряд вінчання в православній церкві правила
21:35

 •  Обряд вінчання в православній церкві правила

Вінчання в храмі - це священний обряд, який представляє собою таїнство, і в свою чергу, дає церковне благословення на довге і щасливе життя молодих і продовження ними роду. Безліч пар вирішуються на проведення цього красивого, духовно важливого і відповідального торжества.

Обряд вінчання в православній церкві правила

Обряд вінчання - це дуже відповідальний крок, тому під час підготовки до нього потрібно дізнатися всі тонкощі: як проходить вінчання, які бувають правила його проведення, який день найкраще підійде для обряду, чи є якісь заборони і т. д.

Вінчання в православної церкви

Процес складається всього-навсього з декількох частин: заручення і безпосередньо вінчання. Обов'язковою умовою для вступу в шлюб буде повноліття, тобто наречена повинна бути старше 16 років, а наречений - 18.Церква не дозволяє проводити подібну церемонію людям, які були в шлюбі  більше 3 разів, тому що відповідно до православних традицій, вступ в шлюб більше трьох разів не допускається.

Сприятливими днями для вінчання стануть понеділок, середа і п'ятниця, адже в ці дні проводять таїнства в православної церкви. Але максимально вдалим днем ​​для вінчання вважається неділю. Так, охочих повінчатися в цей день будуть досить багато (адже це ще й державний вихідний), тому домовтеся про передбачувану дату церемонії з адміністрацією церкви заздалегідь.

Умови церемонії вінчання

Таїнство відбувається тільки для тих, хто вже зареєстрував шлюб в загсі. Це означає, що дозволено вінчання в церкві вже одруженим людям. Однак якщо знайдуться заважають цьому обставини, і працівники храму визнають в цьому серйозну поважну причину, тоді проведення обряду вирішиться як виняток;

Важливо, що за канонами православ'я вінчатися можуть лише хрещені пари. Свідки на вінчанні та гості теж повинні бути віруючими хрещені християни. Інакше людині бути одним з учасників цього таїнства не вийде.

Правила, що обмежують участь в обряді

Велика різниця у віці між молодятами. У такому випадку для проведення процесії буде потрібно отримати спеціальний дозвіл від архієрея;

Неприпустимо вінчання і одруження між сестрою і братом (навіть зведеними або від різних батьків) і будь-якими кровними родичами до 4-го коліна включно;

Церемонія не повинна проводитися у вівторок, четвер і суботу, а також у попередні великим і двунадесятих святкувань дні, під час Святок, тривалих постів і храмових престольних днів. Також є несприятливі дати в вересні: 10, 11, 26 і 27 числа.

Підготовка до вінчання

Підготовка повинна бути заздалегідь спланованою і проведеною, щоб ні для кого з учасників вона не стала несподіваною.

В першу чергу потрібно вибрати храм і познайомитися з його служителями. З їх числа вибрати підходящого священика для проведення церемонії. З ним потрібно буде обговорити всі питання, що стосуються організації;

Найзручніше записатися на вінчання за два-три тижні до передбачуваної дати торжества. Обговорити з працівниками храму потрібно не тільки саму дату, але і час і тривалість церемонії, щоб якісь інші важливі частини одруження не накласти один на одного;

Сукня для вінчання не має канонічного виду. Побажання тут тільки одне - дотримання пристойності і повагу до ортодоксальної традиції церкви (якщо вже ви прийшли в храм для укладення шлюбу);

Для самого обряду знадобляться деякі атрибути: свічки, обручки, ікони та багато іншого. Заздалегідь уточнюйте у священнослужителя точний список усіх цих предметів, і ікони яких святих будуть потрібні;

Ви повинні розуміти, що обряд вінчання повинен бути повністю усвідомленим і зваженим кроком. Наречений і наречена спочатку повинні як слід підготуватися в моральному плані - чітко усвідомити, що шлюб, освячений в храмі, жодним чином не може бути розірваним самовільно, а порушений обітницю вірності буде вважатися справжнім гріхом.

Молодим перед вінчанням потрібно причаститися і сповідатися. Зробити це зручно за 3-4 дні до початку церемонії, готуючись тим самим до таїнств говіння, причастя, покаяння в гріхах і молитвам. В особливих випадках молодим дозволено сповідатися і причаститися в день обряду, безпосередньо перед самою церемонією.

Дуже важливим моментом під час вінчання є наявність на церемонії хусток.

Використання хустинок обов'язково - цього вимагає православна традиція. Чистий прагматика цієї дії - такі хусточки зможуть захистити руки від ненавмисного пачкание воском, кіптявою, і допоможуть уникнути опіків при триманні свічки.

Як хусток використовуються тонкі тканинні серветки або звичайні носовички. Найкраще, якщо тканина хусток буде мереживна, так чи інакше пов'язана з народною традицією, але просто однотонна теж дозволяється.

І ось урочисто і радісно здійснюється Таїнство шлюбу. Загальна атмосфера церкви (голос батюшки, свічки, ікони, гри світла і тіні), велика кількість людей і урочиста атмосфера свята дадуть ефект натхненності, радості і пишноти життя. Після вінчання молоді, батьки, свідки, гості продовжують свято за столом. Не забувайте тільки, що кілька годин тому ви відкривали своє серце перед Богом, тому не допускайте на святкуванні розпусти, богохульства і безсоромності - це буде великим лицемірством. Нехай ваше весілля пройде якщо не тихо і спокійно, то пристойно і інтелігентно.
Переглядів: 356