Форма входу

Реклама

Параметри сайту

 

Валюта

Пошук

Календар

«  Февраль 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Статистика

   
 
 

Календар свят і подій

Погодний інформер

HotLog Business-Key Top Sites

Головна » 2013 » Февраль » 27 » • Борислав має шанс стати міжнародним туристичним паломницьким центром
16:55

 •  Борислав має шанс стати міжнародним туристичним паломницьким центром

Борислав має всі складові, щоб розвивати на території міста міжнародний туристичний паломницький центр.

Про це йшлося на засіданні круглого столу щодо сталого розвитку Борислава як Міжнародного Паломницького Центру при церкві св. Анни, що по вулиці Володимира Великого.

Участь у засіданні взяв голова Патріаршої Курії паломницьких центрів УГКЦ Дмитро Мироненко (м. Київ).

На порядку денному було обговорено питання розвитку Борислава як туристичного паломницького центру. Зокрема, отець-доктор Роман Василів розповів, що під склепінням церкви святої Анни зібрано найбільшу в Україні колекцію мощів різних святих. Їдуть до церкви, щоб отримати оздоровлення від реліквій святих, які зібрані в церкві, з усієї України. Такого зібрання не можна побачити більше ніде в світі, хіба десь в Італії, але й там таких реліквій в одному місці може бути не більше двох десятків. «Щоб описати всіх святих і дива, які вони творять, не вистачило б часу. Кожен, хто приходить до церкви святої Анни, намагається знайти свого святого заступника. Зцілення відбуваються регулярно. Є багато випадків, коли відступає навіть рак. Хворі приходили, молилися перед майбутньою операцією, а потім нові аналізи і знімки нічого не виявляли», – розповів отець-доктор Роман Василів.

Голова Патріаршої Курії паломницьких центрів УГКЦ Дмитро Мироненко, який має досвід створення паломницьких центрів не тільки в Україні, а й у Європі розповів, що храм святої Анни і зараз функціонує як паломницький центр, але паломники приїжджають на декілька годин. Щоб вони могли залишатися на декілька днів, потрібно створити відповідну інфраструктуру. Насамперед, паломники мають харчуватися та переночувати та мати культурну програму.

Круглий стіл проведений з метою формування робочої групи. Коли вона буде створена, наступний етапом буде аналіз соціально-економічних особливостей Борислава, оцінка потенціалу розвитку та визначення спільних зусиль. Розвиток програми щодо створення паломницького центру у Бориславі заснована на взаємодії між усіма сторонами: органами влади, бізнесом, асоціаціями бізнесу, науково-дослідницькими і навчальними закладами, фінансовими організаціями, – сказав Дмитро Мироненко.

Паломницький центр у Бориславі увійде у базу даних паломницьких місць УГКЦ. Буде запропоновано різні програми для паломників, як з України так з-поза її меж. Також до розробки проекту будуть долучені історики, які наповнятимуть кожну подорож цікавими фактами. До реєстру туристичних ресурсів, до якого увійдуть всі історичні, культурні, пам’ятки сакрального туризму – все що зможе зацікавити туристів, – сказав Дмитро Мироненко.

Нагадаємо, у храмах Львова зберігаються оригінали і копії 15 чудотворних ікон, мощі понад 25 Святих і Блаженних, а у церкві святої Анни у Бориславі їх близько двох тисяч .
Переглядів: 486