Головна »
2015 » Февраль » 25 » • Зоонозы - спільні хвороби гризунів і людей.
17:48 • Зоонозы - спільні хвороби гризунів і людей. |
Зоонозы - це особлива група захворювань, які здатні передаватися від тварини людині. Причому більшу частину зоонозів мають у своєму арсеналі гризуни. Гризунів можна умовно розділити на дві групи:
1) Синатропы - гризуни, які живуть в середовищі, яка створюється людиною - в будинках, складах і т. д. Сюди можна віднести сіру щура, чорну щура і домову мишу. 2) Полусинатропы - гризуни, які живуть в малозаселеній людиною середовищі. Сюди відносяться польова миша, руда полівка та інші.
Якщо полусинатропы не надто прагнуть до суспільства людини, то синатропы є наполегливими супутниками людей з найдавніших часів. Небезпека такого сусідства зовсім не перебільшена. Варто розглянути найбільш поширені та небезпечні захворювання-зоонозы, які переносяться щурами і мишами.
Сказ
Гризун схильний до цього захворювання порушимо, агресивний і веде себе вкрай неадекватно - можуть кинутися на людину або домашня тварина. Тварина боїться води і не може пити. Можуть спостерігатися параліч і судоми.
Хвороба Ауєскі
Гризун відчуває сильний свербіж і, намагаючись позбавитися від нього, може навіть завдати собі каліцтва. Можливі судоми. Смерть настає через добу. Лімфоцитарний хорименингит Симптоми цього захворювання дуже різні. Характерною ознакою є судоми кінцівок. Також може відставання в розвитку, виснаження і скуйовджена шерсть. Але ця хвороба може протікати і зовсім без симптомів.
Псевдотуберкульоз
У тварини починається задишка і виснаження. Також можливо і безсимптомне протікання хвороби, хоча гризун залишається носієм інфекції.
Чума
У тварини спостерігається виразкові ураження шкірних покривів. Якщо уражаються легені, то з'являється задишка, виділення з носа і синюшність слизових оболонок.
Сальмонельоз
У гризуна спостерігається порушення дихання і домішка крові у фекаліях. Гине тварина протягом 48 годин.
Туляремія
Звір стає млявим, можливі судоми. На шкірі присутні виразки та висипання. Щоб убезпечити себе від можливого зараження цими страшними хворобами люди повсюдно застосовують заходи для боротьби з щурами та мишами. Але не всі засоби боротьби однаково гарні.
Одним з дієвих сучасних засобів є відлякувачі. Вони абсолютно безпечні і гуманні у своїй дії. Прилад просто виробляє ультразвукові хвилі, які людське вухо розрізнити не може, а для гризунів це просто нестерпне випробування.
|
Переглядів: 677
|