Форма входу

Реклама

Параметри сайту

 

Валюта

Пошук

Календар

«  Январь 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Статистика

   
 
 

Календар свят і подій

Погодний інформер

HotLog Business-Key Top Sites

Головна » 2016 » Январь » 18 » • Зачистка європейських друзів Путіна
16:47

 •  Зачистка європейських друзів Путіна

США гучно оголосили про початок масштабного розслідування фінансування Кремлем європейських партій. Можна сміливо припустити, що воно вже проведене: бо хто ж оголошує про початок грандіозних спецоперацій в ЗМІ?

Розслідування має провести Національна розвідка США. Її голова Джеймс Клеппер вже отримав відповідне доручення від американського Конгресу, стверджує британська газета The Telegraph з посиланням на власні джерела. Навряд чи ця інформація потрапила б до журналістів, якби розвідники не хотіли цього. Отже, війна європейським друзям Путіна оголошена відкрито.

Проблема впливу Кремля на політиків-європейців не нова. Росія в цій царині всього лише продовжує розпочату ще за радянських часів підтримку товаришів з європейських компартій. Але, як вірно відзначив оглядач британської газети The Guardian Люк Хардінг, сучасна Росія щедро підтримує не лише ліві партії та рухи, а й праві, погляди яких нерідко межують з нацизмом або фашизмом.

Особливий цинізм ситуації в тому, що антиукраїнську істерію кремлівська пропаганда проводить під соусом боротьби з фашизмом.

Загалом список партій з країн ЄС, на які має вплив Кремль, відомий. Його в різних варіаціях публікували за останні два роки не лише українські, але й західні видання. Наприклад, журнал The Economist опублікував у лютому 2015 року ось такий список:

Австрія – Партія свободи
Бельгія – Фламандський інтерес (Vlaams Belang)
Болгарія – Атака
Велика Британія – Британська національна партія (BNP), Партія незалежності Об'єднаного Королівства (UKIP)
Греція – Золота зоря (Golden Dawn) та СІРІЗА
Іспанія – Подемос
Італія – Ліга Півночі, Вперед, Італія! (Forza Italia)
Німеччина – Альтернатива для Німеччини (AfD), Націонал-демократична партія
Угорщина – Йоббік
Фінляндія – Істинні фіни
Франція – Національний фронт

У січні набагато детальніший список склала газета "Дзеркало тижня". Видання включило до списку проросійських сил Європи навіть німецьких соціал-демократів, які входять до правлячої коаліції. Видання пояснило це тим, що хоча партія засуджує анексію Криму, вона одночасно "критично висловлюється про політику санкцій проти РФ" і закликає до пошуку компромісів з Москвою.

Які гроші Росія витрачає на фінансування, можна приблизно уявити з суми, яку офіційно отримав французький Нацфронт на чолі з Марін Ле Пен – 9,4 млн євро. Ця сума була отримана через Перший Чесько-російський банк і лідер французьких ультраправих це визнала. Вона сказала, що не бачить в цьому нічого поганого, адже французькі банки відмовились кредитувати її політсилу.

Тоді ж з'ясувалось, що Ле Пен отримала додатково ще 2 млн євро від загадкової фірми з Кіпру. А за даними сайту розслідувань Mediapart, загальна сума кредитування мала досягати 40 млн євро. Для порівняння, на війну в Сирії Москва за даними "Відкритої Росії" вже витратила близько $500 млн.

Британський журнал The Times писав, що російські позики отримувала також грецька Золота зоря, нідерландський Фламандський інтерес, угорський Йоббік та Партія свободи з Австрії. Усі перераховані партії – ультра-праві, ідеологія яких межує з відвертим фашизмом. Наприклад, кілька діячів Золотої зорі сидять в тюрмі за збройні напади на іноземців. Крім того, ці партії, окрім грецької, отримали у березні 2014 року запрошення надіслати спостерігачів на кримський псевдореферендум. Ніхто з них тоді не відмовився.

Скидається на те, що тепер США за активного сприяння Великої Британії вирішили взятись за фінансові справи європейських друзів Путіна всерйоз. Це дозволяє вбити кількох зайців одразу.

По-перше, це розставляє крапки над "і" для європейських виборців. Одна справа, коли політик вихваляє в своїх інтерв'ю Путіна тому, що такою є його принципова позиція. Інша ж справа, коли люди дізнаються, що йому за такі слова платять.

Таким чином, європейські лідери не лише зменшують проросійську пропаганду, але й вплив своїх конкурентів. Той же Нацфронт останні кілька років на фоні економічної кризи та напливу мігрантів почав набирати політичні очки.

По-друге, цього року лідери ЄС мають кілька разів зібратися для вирішення подальшої долі режиму санкцій. Європейські санкції для Росії набагато болючіші за американські. Скасування можливості вигідного кредитування саме в європейських банках боляче вдарило по багатьом російським компаніям. Та й нерухомості й банківських рахунків у Євросоюзі в друзів Путіна набагато більше, ніж в Америці.

Розслідування має стимулювати рішучість лідерів ЄС до продовження покарання гебістської держави, яка пхає носа в їхні справи.

По-третє, як писала газета The Telegraph з посиланням на британського високопосадовця, втручання Росії у політику ЄС має "набагато більш широкий і глибокий діапазон, ніж вважалося раніше" і викликає побоювання нової "холодної війни".

Згідно з досьє, що потрапило в розпорядження видання, російські агенти, як мінімум, використовували Францію, Нідерланди, Угорщину, Австрію і Чехію як "точки входу у вільний шенгенський простір".

До речі, фінансування політичних партій іноземцями в більшості країн Євросоюзу або заборонено (наприклад, у тій же Великій Британії), або має ряд суворих обмежень (як у Німеччині чи Франції). Тож якщо механізми фінансування будуть викриті, то проросійські політичні партії може чекати ще й покарання.

Джерело: espreso.tv

Переглядів: 567