Форма входу

Реклама

Параметри сайту

 

Валюта

Пошук

Календар

«  Октябрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Статистика

   
 
 

Календар свят і подій

Погодний інформер

HotLog Business-Key Top Sites

Головна » 2014 » Октябрь » 16 » • Вloomberg: Ахметов залишив рейтинг ТОП-100 мільярдерів світу.
23:37

 •  Вloomberg: Ахметов залишив рейтинг ТОП-100 мільярдерів світу.

Як повідомляється, Вloomberg в жовтні переоцінив стан Ахметова.Сейчас він займає 109 місце зі статком 10,5 млрд доларів.

"З початку року Ахметов втратив 18% або 2,4 млрд доларів. Основне падіння припало на останні три місяці, тобто на саму активну фазу АТО на Сході України. Ще в серпневому рейтингу він обіймав вісімдесят восьму позицію з капіталом 12,8 млрд доларів", - пише видання.

Певну роль у такому падінні зіграв і криза на сировинних ринках - стан індійського металургійного магната Лакшмі Міттала теж зменшилися.

Forbes, ведучий свій підрахунок стану капіталістів, поки не переглядав рейтинги.

У травні 2014 році він оцінив статки Ахметова в 11,2 млрд доларів проти 15,4 млрд доларів в 2013 році.

Як зазначає видання, ще рік тому бізнес донецький олігарх міцно стояв на ногах, а сам він мав, здавалося, непохитні позиції в українській політиці та бізнесі.

Імперія Ахметова при президенті Януковичі росла як на дріжджах - його компанія "ДТЕК" без конкурентів і фактично за стартовою ціною скуповувала генеруючі компанії, на вигідних умовах орендувала великі вугільні держпідприємства, стала монополістом українського експорту струму в Європу.

Виручка СКМ за минулий рік досягла 24,4 млрд доларів.

Радували успіхи і на футбольному полі, пише видання.

Очевидно, що нинішня "уцінка" Ахметова - не остання. Перше півріччя компанияДТЭК, що об'єднує енергоактиви олігарха, завершила з чистим збитком 7,6 млрд гривень в порівнянні з чистим прибутком 1,2 млрд гривень за аналогічний період 2013-го.

Друге півріччя буде набагато гірше, вказане в матеріалі.

"ДТЕК, найбільша приватна енергетична компанія України, вимагає типу вугілля, що видобувається тільки в Луганській області", - пише Bloomberg про бізнес Ахметова.

Ще у вересні компанія повідомила, що змушена через зупинку роботи декількох шахт везти вугілля з своїх підприємств в Росії і закуповувати відсутні обсяги у російських виробників.

Війна на Донбасі порушила виробництво і логістику вугільних та енергетичних підприємств.

"Залишки вугілля дозволяють працювати від 10 до 20 днів залежно від типу станції", - сказав днями генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.

Не краще йдуть справи і у "Метінвесту". У серпні зупинилися відразу кілька підприємств олігарха. Після того, як військові дії поширилися на більшу частину Донбасу, один за іншим зупинилися підприємства Ахметова.

Краснодонвугілля, Єнакіївський метзавод і коксохім, Харцизький трубний завод - не останні підприємства, у його бізнес-імперії.

Найбільшу пролом в металургійному бізнесі зробила зупинка Адеевского коксохіму, який постачав коксом маріупольські металургійні гіганти - "Азовсталь" та ММК імені Ілліча. Частково дефіцит сировини змогли перекрити за рахунок інших джерел, але це допомогло лише частково - заводи почали працювати на половину завантаження.

Проблеми в металургійному бізнесі знайдуть своє відображення в річному звіті компанії. Його публікація напевно в черговий раз зменшить статки Ахметова.

На "Метінвест" і ДТЕК, за оцінкою Bloomberg, припадає 8,5 млрд доларів або рівно 80% бізнесу.

Переглядів: 472