Звичайно, ми народжуємо дітей зовсім не для того, щоб потім рахувати кожну копійку, але будь-який відповідальний батько розуміє: з появою дитини витрати збільшаться. Але наскільки? Деякі прискіпливі татусі і мами починають вести облік витрат на дитину ще до її народження. А для всіх інших існує статистика.
Половина від загального числа всіх неповнолітніх людей на планеті живуть за межею бідності. За даними ЮНІСЕФ, в країнах на утримання дитини в рік потрібно близько 900 доларів (і приблизно 16500 доларів на період від народження до 17 років з урахуванням інфляції). Цифри, звичайно, приблизні: справа в тому, що багато батьків не заробляють грошей як таких, а живуть натуральним господарством або за рахунок обміну.
Австралія.
У розвинених і благополучних країнах все, звичайно, інакше. Візьмемо, приміром, Австралію. Як з'ясували в Університеті Канберри, на те, щоб виростити двох дітей, у сім'ї піде близько 812 тисяч австралійських доларів (570 тисяч доларів США – 44,3 мільйона рублів) – це за даними за 2012 рік, які були опубліковані влітку 2015-го. Експерти відзначають, що за десять років вартість утримання дитини зросла в Австралії майже вдвічі: у 2002 році діти (від народження до закінчення школи) обходилися жителів Зеленого континенту 448 тисяч доларів.
Великобританія.
Дорого виховання дітей обходиться і британцям. За підрахунками організації Child Poverty Action Group, що надає допомогу малозабезпеченим дітям, батьки у Великобританії в 2013 році витрачали на дітей від народження до 18-річчя в середньому 148 тисяч фунтів стерлінгів (16,5 мільйонів рублів). Ця Цифра з кожним роком зростає: останні дані дослідження, проведеного в Сполученому королівстві, говорять про те, що на дитину від народження до 21 року батькам потрібно 230 тисяч фунтів (25,5 мільйонів рублів). Щоб британський дитина був забезпечений їжею, іграшками, одягом і медичною допомогою, батькам доводиться витрачати на все це 29% свого доходу щорічно.
Канада і США.
У Канаді дитина від моменту появи на світ до досягнення 18-річного віку обходиться батькам приблизно в 120 тисяч доларів. А в сусідніх США за той же період часу мамам і татам доводиться викладати 245 тисяч доларів.
Взагалі, у США до питання про те, як змінюється сімейна економіка з появою в будинку дитини, ставляться серйозно. Відповідними дослідженнями займаються кілька державних інститутів, у тому числі міністерство сільського господарства україни, яке щорічно робить розрахунки на основі відомостей про сім'ї, що живуть в різних штатах, що мають різний дохід і займають різне соціальне становище (для особливо цікавих існує навіть спеціальний калькулятор, який допоможе зорієнтуватися у світі витрат в період росту дитини).
Відповідно до звітів американської компанії Redfin, найважче доводиться молодим батькам у Сан-Хосе (штат Каліфорнія): там тільки на перший рік життя немовляти йде більш 40 тисяч доларів. Левову частку від цієї суми складають рахунки за житлово-комунальні послуги, які починають рости з появою в будинку дитини. На другому місці за дорожнечею життя з малюком знаходиться Нью-Йорк, а на третьому – Лос-Анджелес.