Президент зазначив, що його пропозиція скасувати вже прийнятий закон «про особливий статус» не означає відходу від мінських домовленостей
Президент України Петро Порошенко розповів, за яких умов може бути прийнятий новий закон «про особливий статус Донбасу». Про це він заявив, відкриваючи засідання Ради національної безпеки і оборони.
Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Порошенко підкреслив, що його пропозицію скасувати вже прийнятий закон «про особливий статус» окремих районів Донецької та Луганської областей не означає відходу від мінських домовленостей.
«Навпаки, до 7 грудня ми просто не встигаємо якісно організувати і провести вибори (в Донецькій і Луганській областях, - ред.). Міністр юстиції може підтвердити, що необхідно мінімум 55 днів для того, щоб якісно організувати процес виборів. Ми будемо готові прийняти новий закон в умовах, коли ми побачимо: перше - стабільне припинення вогню, друге - відведення військ від лінії зіткнення, третє - чітку демаркацію лінії зіткнення, яка зафіксована 5 вересня 2014 року в Мінському протоколі, за якої українські військові зможуть зайняти лінію вздовж річки Кальміус від Оленівки до Старобешеве, відсунутися на кілька кілометрів від Маріуполя, забезпечивши артилерійську безпека, забезпечивши безпеку Бахмутки та інших районів, які чітко відображені в Мінському протоколі», - сказав він.
Також, за словами президента, повинні бути зроблені рішучі кроки щодо звільнення всіх заручників, включаючи тих, хто утримується на території Російської Федерації. Крім того, за його словами, наслідки незаконного виборчого фарсу 2 листопада» мають бути скасовані.
Порошенко підкреслив, що в такому випадку можна буде говорити про прийняття нового закону, про призначення нової дати місцевих виборів у Донбасі, позначити територію, на якій будуть проходити ці вибори, згідно з українським законодавством і буде діяти спеціальний режим місцевого самоврядування.
«Більш того ми готові забезпечити спеціальний режим вільної економічної зони, де зареєстровані на цих територіях суб'єкти господарювання будуть мати спеціальний режим економічних відносин з Європейським Союзом і ми вже проговорили це з лідерами європейських країн, і спеціальний режим, я сподіваюся, і Росія на це піде, економічних відносин з Росією. За умови чітко закритого кордону, діяльності українських прикордонників і митників на кордоні, забезпечення контролю, захисту суверенітету та територіальної цілісності нашої держави», - підкреслив він.