Форма входу

Реклама

Параметри сайту

 

Валюта

Пошук

Календар

«  Декабрь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Статистика

   
 
 

Календар свят і подій

Погодний інформер

HotLog Business-Key Top Sites

Головна » 2015 » Декабрь » 20 » • Молоді українці назвали свої життєві пріоритети
21:19

 •  Молоді українці назвали свої життєві пріоритети

Діти, кар'єра і матеріальний достаток - такі пріоритети має українська молодь. Як передає "Главное" з посиланням на Інтерфакс-Україна, про це свідчать дані соціологічного дослідження "Молодь України-2015", проведеного компанією GfK Ukraine.

Зокрема, народження і виховання дітей своїми пріоритетами має 48% опитаних, пошук та/або досягнення певних результатів в роботі - 44%, заробляння достатньої кількості грошей - 36%.

Ще 21% опитаних назвали пошук коханої людини і/або одруження, 19% - здоров'я (ведення здорового способу життя, подолання певної хвороби тощо), 18% - свободу і незалежність у своїх рішеннях і вчинках, 15% - отримання освіти (включаючи самоосвіту) і стільки ж - цікаве дозвілля.

Відзначається, що респонденти могли обирати три пріоритети у своєму житті із запропонованого їм списку

"Закономірно, що пріоритети змінюються з віком: якщо для молодих людей у віці 14-19 років найчастіше основними пріоритетами є освіта і робота, а для людей у віці 20-24 років - робота, то для людей 24-34 років основними стають пріоритети, пов'язані з народженням і вихованням дітей. З віком знижується пріоритетність пошуку коханої людини або одруження (найчастіше тому, що з віком молоді люди досягають цієї мети) і підвищується пріоритетність цілей, пов'язаних з дітьми, зароблянням грошей і здоров'ям", - зазначають соціологи.

Якщо говорити про народження дітей, то 53% опитаних взагалі хотіли б мати двох дітей, ще 14% хотіли б мати трьох дітей, 13% - лише одну дитину і 2% - чотирьох дітей. Тільки 1% молодих чоловіків і жінок не хочуть мати дітей взагалі, разом з тим, 22% чоловіків і 11% жінок не визначилися, чи вони хочуть мати дітей і скільки.

Для жінок більш пріоритетними, ніж для чоловіків, є цілі, пов'язані з дітьми (дані цілі назвали 61% жінок проти 36% чоловіків) та здоров'ям (23% проти 16%). А для чоловіків більш пріоритетними є цілі, пов'язані з роботою (цей пріоритет вказали 48% чоловіків проти 41% жінок), зароблянням грошей (40% проти 32%), свободою і незалежністю в рішеннях і вчинках (22% проти 14%), високим соціальним статусом, кар'єрою, владою (14% проти 10%).

"У той же час, опитування не підтверджує стереотипне уявлення про те, що пошук близької людини і одруження є більш пріоритетним для жінок - 21% чоловіків і 21% жінок назвали даний пріоритет", - йдеться в прес-релізі.

Також не підтверджується стереотип, що жінки більшою мірою прагнуть офіційно зареєструвати шлюб: з тих, хто живе у цивільному шлюбі (11% всіх молодих людей), кожен п'ятий чоловік і стільки ж жінок стверджують, що саме вони особисто не бажають реєструвати шлюб і приблизно стільки ж - що цього не бажає партнер(ша).

"Втім, 58% тих, хто живе у цивільному шлюбі, планують зареєструвати шлюб у майбутньому (63% чоловіків і 52% жінок)", - додають соціологи.

Дослідження було проведено компанією GfK Ukraine (ГФК Юкрейн) у 2015 році на замовлення Міністерства молоді та спорту України за підтримки системи ООН в Україні, зокрема Фонду народонаселення ООН (UNFPA), Програми розвитку ООН (UNDP), Дитячого фонду ООН (UNICEF), програми Волонтери ООН (UNV) і офісу координатора системи ООН.

Цільовою групою дослідження є молодь України - громадяни України віком від 14 до 35 років, які постійно проживають на території України (без урахування тимчасово окупованих непідконтрольних територій).

У ході дослідження було проведено всеукраїнське опитування методом онлайн-інтерв'ю (для користувачів Інтернету) і особисті інтерв'ю вдома у респондента (для не користувачів Інтернету та мешканців сіл). Вибірка з 2852 респондентів, репрезентативна для населення України (без урахування тимчасово окупованих непідконтрольних територій) відповідної вікової категорії за статтю, віком, області проживання, розміром населеного пункту і часткою користувачів Інтернету.

Джерело: nk.org.ua

Переглядів: 583