Форма входу

Реклама

Параметри сайту

 

Валюта

Пошук

Календар

«  Июнь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Статистика

   
 
 

Календар свят і подій

Погодний інформер

HotLog Business-Key Top Sites

Головна » 2015 » Июнь » 30 » • Міхаіл Соколов: У Путіна все погано. І він про це знає.
20:11

 •  Міхаіл Соколов: У Путіна все погано. І він про це знає.

Політичний оглядач московського бюро "Радіо Свобода" Міхаіл Соколов у Програмі "Студія Захід з Антоном Борковським" розповів про причини дивної поведінки Кремля на Донбасі, реальні важелі тиску на Путіна й перспективи того, что Росії вдасться сторгуватися із Заходом.

Ситуація для Володимира Путіна вельми погана у зв'язку зі становищем у російській економіці. Він розраховував на те, що вдасться поборотися з санкціями, розколоти єдиний європейський фронт, використовувати Ципраса і Грецію, можливо, Угорщину і домогтися, щоб санкції були пом'якшені. Але нічого з цього не вийшло. Нещодавно було довге обговорення в російському уряді, що урізати, які витрати. Справа в тому, що до вересня наступного року мають відбутися парламентські вибори. Але резервний фонд РФ може бути вичерпаний якраз до цього часу. Вибори переносилися, щоб неприємні рішення щодо бюджету 2018 прийняти вже після голосування. Але так виглядає, що дуже серйозні проблеми можливі вже влітку. Зокрема, Мінфіну доведеться урізати індексації, не тільки бюджетникам: лікарям, вчителям тощо, а й навіть індексації пенсій. А до подібного пенсіонери, цей головний голосуючий прошарок, що підтримує Путіна, не звикли.

От уявіть, що наступного року індексацій пенсіонерам не буде. Відповідно, у зв'язку з санкціями, які реально працюють і у зв'язку з існуючими проблемами, оскільки ціни на нафту перебувають на нестійкому середньому рівні і, можливо, знизяться, Володимир Путін і опинився в ось такій ситуації. З одного боку, у нього війська в Донбасі, чого він, правда, не визнає навіть у розмові з Обамою. А з іншого, незважаючи на рекламований 89% рейтинг, у нього реальні можливості отримати погані результати для всіх політсил, які його підтримують. Крім того, за розрахунками багатьох соціологів, можливі локальні заворушення на соціальному ґрунті; причини - закриття підприємств і невиплати. Уявіть, ви себе гіпнотизуєте, мовляв у вас 89% підтримки, але розумієте, що для того, щоб влаштувати неприємності в Москві чи Петербурзі, 10% буде цілком достатньо.

Путін себе переграв насамперед, оскільки у нього серйозні проблеми, яких він не визнає. Скажімо, він не визнає, що у нього війська в Донбасі, а весь світ знає, що це є. У Кремлі розповідають, яка хороша російська економіка, але постійно приймають рішення, які показують, що у них дуже серйозні економічні проблеми і ці проблеми, якщо продовжувати нинішній курс, тільки посиляться. Відповідно, доводиться шукати щось нове. Можливо, він хоче зіграти на сирійській карті. Одного рауз йому це вже вдалося. Свого часу він запобіг активному втручання Заходу в Сирію, переключивши порядок денний з теми громадянської війни на тему хімічної зброї, і зірвав оплески. Власне Вашингтону в якийсь момент це теж було вигідно, тому на це повелися.

У даній ситуації я боюся того, що на Україну в черговий раз буде вчинено військовий тиск, що буде чергова локальна операція під Донецьком чи під Маріуполем, яка потім буде продаватися, точніше відмова від неї, буде продаватися як якась миротворчість: «ось ці ополченці, нами неконтрольовані, знову напали на Україну, але ми їх зараз утримуємо і, можливо, відведемо ». І власне на цьому грунті можлива якась така гра з Заходом. Але в теж час, мені здається, що подібне видно на Заході, й не дурні там люди, врешті-решт, і вони повинні розуміти, що час працює не на Путіна.

Ситуація проявляється в нервуванні з перенесенням думських виборів, супроводжуваним істеричними вигуками, що ми не дамо урізати соціальні виплати, з паралельною заявою, що їх треба різати. Невдоволення бізнесу, відведення капіталів, абсолютно фантастична статистика падіння промислового виробництва в квітні на 4%, а в травні на 5%, - такого не було з 90-х років. Все це об'єктивні процеси. Вони повинні показувати Заходу, що позиції Путіна стають все слабкішими і слабкішими, тому треба спокійно чекати, поки плід дозріє і впаде. Путіну доведеться тим чи іншим способом змінити свою політику.

В умовах розгортання президентської кампанії в Америці, з урахуванням критики того ж Джеба Буша нинішнього курсу Обами буде дуже важко піти на угоду з Кремлем. Я думаю, що практично це неможливо, тим більше, що більшість демократів у конгресі й сенаті займає жорстку позицію твердого тиску на режим Путіна. Я думаю, що якщо Пєсков звично не збрехав, а дійсно Путін сказав Обамі, що російських військ на Донбасі немає, - то це нічого не дасть, оскільки брехня західним лідерам, прямо скажемо, сильно набридла.

Переглядів: 663