Досить широку популярність, під час зведення зовнішніх стін і перегородок, останнім часом набули керамічні будівельні блоки. І на це є причини, давайте розглянемо переваги і недоліки керамічних блоків.
Керамічні блоки дозволяють зводити багатоповерхові будівлі. Їх міцність на тиск становить 12 МПа, тобто цей показник значно вище ніж допустимо у газобетону або керамзитобетонних блоків.
Друга перевага - це структура керамічних блоків, з безліччю повітряних осередків, схожа на бджолині стільники. Ця особливість добре перешкоджає поширенню шуму, то є хороша звукоізоляція. А це важливо як на зовнішніх стінах будівлі так і на внутрішніх перегородках.
Так-же структура керамічних блоків і то-що вертикальні шви не вимагають розчину (на них зубці, що входять один в одного), забезпечують відмінну теплоізоляцію. За будівельним нормам, стіна з керамічних блоків шириною 440 мм не потребує додаткової теплоізоляції. Але звичайно на практиці, частіше доводиться зустрічатися з тим, що зовні стіни з керамічних блоків все одно теплоизолируют ватою або пінопластом. Ну а зсередини, завдяки вертикальним засечкам стіни можна штукатурити або клеїти гіпсокартон, не вдаючись до додаткової обробки.
Варто згадати, що керамічні блоки виготовляють з природних матеріалів: глина, пісок, тирсу. Тобто це натуральний матеріал, який до того ж завдяки кераміці дихає. Керамічні блоки вогнетривкі і не деформуються при високих температурах. Так-же вони погано вбирають вологу.
Керамічні блоки задоволені прості в укладанні, як вже згадувалося не треба заповнювати розчином вертикальні шви, є спеціальні блоки для закінчення стіни (припустимо на віконному або дверному отворі).
Що ж стосується недоліків, напевно найголовніше - це складність з будь-яким кріпленням до стіни з керамічних блоків. По перше це можна сказати кераміка, блоки не рекомендується навіть свердлити з використанням перфоратора. Ну і по друге комірки всередині так допомагають у тепло і звуко ізоляції, при кріпленні чого-небудь не дозволяють зробити надійне кріплення. Для не дуже великих кріплень ця проблема більш-менш вирішується при оштукатурювання стін.
Так-ж варто проявляти достатню акуратність при укладанні, підгонці та різання блоків, хоч їх міцність і вище ніж у газобетону і керамзитних блоків, але вони більш крихкі саме при роботі.