У середу мільйони американців, відвідуючи свої улюблені сайти, зіткнулися з дуже великою проблемою, а саме з повільною роботою Інтернету, з так званим «колесо смерті», символом інтернет уповільнення.
Таке уповільнення було здійснено компаніями Netflix, Twitter, Etsy, Kickstarter і багатьма іншими, для того щоб люди зрозуміли, що так буде виглядати Інтернет в найближчому майбутньому, якщо перестане існувати «мережевий нейтралітет».
За словами представників цих компаній, повільний Інтернет може з'явитися в недалекому майбутньому. Це відбудеться в тому випадку, якщо в США буде прийнятий закон, згідно з яким інтрент-провайдерам дозволяти виділяти «швидкі смуги» для тих сайтів, які платять, а повільніші - для безкоштовних. Це означає, що американцям буде набагато складніше отримати доступ до тих сайтів, які не будуть платити внески.
Але, є і позитивна новина, є ще час, щоб врятувати Інтернет і бачити його таким, яким він зараз є. Відповідно до законів США, Федеральна комісія повинна прислухатися до думки американського народу і тільки після цього прийняти рішення підписувати закон чи ні.
Крім цього, експерти світу IT вважають, що провайдери не повинні виділяти швидкі і повільні смуги, всі сайти повинні перебувати в рівних умовах. Вони повинні конкурувати один з одним на рівних. Якщо, все-таки, цей закон прийняти, багато сайтів помруть і світ сучасного Інтернету зміниться до невпізнання.
Крім цього, варто відзначити, що «повільні смуги» стануть вироком для інновацій. Як відомо, в Інтернеті вартість інновацій досить низька, підприємці не повинні платити гроші за те, щоб представити світу свої революційні ідеї. У той же самий час, багато користувачів також не зможуть повноцінно користуватися Інтернетом. Наприклад, студент, який не зможе собі оплатити доступ до сайту, так як у студентів ніколи не буває зайвих грошей.
Варто звернути увагу на дуже цікавий факт, що багато сучасні популярні додатки, такі як Skype, eBay, Google, Facebook, були розроблені без фінансування із зовнішнього світу. Якщо б тоді існували повільні смуги, ці програмні продукти ніколи б не побачили світ.