Відкритий камін є одним з найдавніших видів вогнища і являє собою кам'яну нішу, в якій розкладається багаття і влаштований канал для відводу диму. В якості палива використовуються дрова в каміні.
Головним призначенням каміна є прикраса кімнати, створення особливої атмосфери затишку, тепла, спокою.
Основний тип тепловіддачі відкритого каміна - променисте тепло з топкового простору.
Зважаючи малої теплоємності камін швидко розтоплюється і вже через кілька хвилин після запалювання починає віддавати тепло в приміщення. Внаслідок великої витрати повітря камін добре сушить і вентилює кімнату, тому його доцільно використовувати в періодично відвідуваних приміщеннях для видалення вологи.
Існує думка, що в каміні неможливо готувати їжу. Це не так. Шашлик, приготований в каміні на вугіллі, перевершує шашлик, приготований в мангалі або на багатті, так як жар виходить не тільки від вугілля, але і від нагрітих стінок каміна. Крім шашлику в каміні можна запікати рибу на решітці або коптити її в спеціальному ящику – коптильні, встановленому прямо на вугілля. При цьому ніяких запахів їжі, що готується не потрапляє в приміщення. Готувати їжу в каміні особливо актуально в нашому регіоні, так як Пітерська погода не завжди дозволяє розпалити багаття або мангал на відкритому повітрі (дощ, вітер, мороз, комарі).
Камін – центральна точка приміщення. Біля нього приємно провести вечір у колі сім'ї чи друзів, відзначити день народження або зустріти Новий рік. Живий вогонь – одне з трьох явищ, на які можна дивитися нескінченно. За твердженням лікарів, один вечір, проведений біля каміна, з психологічної розвантаження дорівнює тижня санаторного відпочинку.
У той же час каміна притаманні деякі недоліки. У нього низький тепловий ККД (10 – 15 %). Це пояснюється тим, що у відкритий отвір потрапляє у 10 – 20 разів більше повітря, ніж потрібно для горіння повітря забирає частину тепла і відносить його в трубу. До того ж камін гріє, поки горить, так як він не може акумулювати достатньої кількості тепла. Тому в наших кліматичних умовах відкритий камін не може розглядатися як основний опалювальний прилад. |