Форма входу

Реклама

Параметри сайту

 

Валюта

Пошук

Календар

«  Июнь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Статистика

   
 
 

Календар свят і подій

Погодний інформер

HotLog Business-Key Top Sites

Головна » 2015 » Июнь » 25 » • "Укртелеком" бореться за виживання: домашні телефони знову подорожчають.
18:52

 •  "Укртелеком" бореться за виживання: домашні телефони знову подорожчають.

Раз на рік наближається день, коли Національна комісія з питань регулювання зв'язку збільшує граничний тариф на користування домашнім телефонами (місцевий зв'язок).

Іноді він приходить навіть два рази в рік, коли регулятор вирішує піднімати розцінки в два етапи — навесні і восени.

У 2014 році з-за того, що склад Нацкомісії двічі змінювався, тарифи підвищувалися тільки один раз — з 15 вересня (на 14% до 39,91 грн/міс в місті і на 27% до 31,58% у селі). Вони діють досі. Але, як з'ясувала "Економічна Правда", скоро теж будуть переглянуті.

Найбільше зацікавлені в цьому телеком-оператори групи СКМ "Укртелеком", який контролює 78% цього ринку в абонентах і Vega (ще близько 5%). Дохід компаній від цього напрямку становить понад 3 млрд грн на рік. Крім того, додатковий заробіток зможе від місцевої телефонії стане приємним бонусом для таких компаній як "Датагруп", "Велтон.Телеком", "Інтертелеком" та ін.

Член НКРЗІ Олександр Скляров розповів ЕП, що "Укртелеком" звернувся до комісії з проханням збільшення граничних тарифів ще на початку березня. Компанія запропонувала підвищити розцінки для населення на 20% в місті і 35% селі.

У квітні регулятор провів засідання робочої групи з цього питання. Думки комісії і компанії про розмір підвищення розійшлися.

"Ми на початку року надали обґрунтування про збільшення граничних тарифів на фіксований місцевий зв'язок. Воно прив'язане до рівня інфляції, зросли ціни на електроенергію, паливно-мастильні матеріали, ремонтні роботи. Є багато витрат, такі як кабельна продукція, прив'язані до долара", – говорить директор з розвитку масового сегмента "Укртелеком" Денис Захаренко.

"Я був присутній на кількох зустрічах з представниками НКРЗІ щодо запропонованого приведення тарифів до рівня собівартості. Член комісії погодилися, що причини для підвищення є. Питання було в тому, на скільки потрібно підвищувати ціни. Але регулятор поки не сформував своєї пропозиції", – заявляє при цьому Денис Захаренко.Але робоча група НКРЗІ визнала, що нові тарифи не варто закладати підвищення заробітної плати, так як в цьому році уряд її не индексировало. Крім того, Спільний представницький орган профспілок, чиєю думкою про зміну тарифів НКРЗІ повинна цікавитися в обов'язковому порядку, виступила категорично проти підвищення розцінок з урахуванням загальної економічної ситуації в країні.

У четвер 25 червня пройде чергове засідання робочої групи з питання зміни тарифів на місцевий зв'язок. Апарат комісії попросив "Укртелеком" до цього засідання підготувати уточнені розрахунки. Незалежно від результатів засідання робочої групи, в липні регулятор планує винести питання про зміну тарифів на засідання комісії.

Якщо на засіданні комісії буде прийнято позитивне рішення (про величину зміни говорити рано), то для їх вступу в силу знадобиться ще реєстрація рішення комісії в Мін'юсті. Можна припустити, що нові тарифи запрацюють ближче до осені.

За словами Захаренко, зараз послуги місцевого зв'язку доводиться надавати за цінами нижче собівартості. При цьому фіксований місцевий зв'язок — це на сьогоднішній день основний бізнес компанії. В кінці 4 кварталу минулого обслуговування одного апарату "Укртелекому" в місті обходилося компанії вже більше 33 грн/міс, а в селі, де на кожну АТС доводиться істотно менше абонентів, — понад 50 грн/міс.

Зараз в селах біля "Укртелекому" залишається близько 1,2 млн робочих ліній, і вони вже давно приносять лише збитки, тоді як у місті вдається утримувати мінімальну рентабельність.

Забавно, але послуги фіксованого зв'язку вже стали в середньому дорожче послуг мобільного. Так, за підсумками 1 кварталу 2015 року середній чек за послуги в місяць у стільникових операторів становить 38 грн в місяць, а абонплата за " домашній телефон — майже 40 грн.

Якщо вартість користування лінією зросте ще трохи, то послуга буде обходитися в деяких випадках навіть дорожче нещодавно запущеного 3G!

"Регулювання тарифів на місцевий зв'язок — це анахронізм. Адже тарифи на інтернет чи мобільний зв'язок не регулюються. При цьому мобільний зв'язок може успішно замінювати фіксовану, а не навпаки", – нарікає Захаренко.

Щорічне підвищення граничних тарифів дозволяє "Укртелекому" втриматися на плаву і практично не втратити обсяг доходів. Хоча рентабельність основного бізнесу залишається низькою, а кількість абонентів місцевого телефонного зв'язку з кожним роком зменшується.

Компанія намагається перекривати втрати розвитком послуги доступу до інтернету. На цьому ринку оператор займає лідируючі позиції, але зі значно меншою часткою (близько 27%).

Також належить Рінату Ахметову Vega контролює на цьому ринку всього кілька відсотків. Фактично Vega – ця зменшена копія "Укртелекому". Абонентів стаціонарного зв'язку у них багато, а от інтернет вдалося провести не на кожну з цих ліній. У першу чергу тому, що на цьому ринку конкуренція зашкалює. Величезна кількість дрібних і середніх операторів надають інтернет часто за меншими цінами і з більшою швидкістю доступу (так як не використовують технологію ADSL на мідних кабелях, а підключають по оптичних каналах).

Тому доходи від альтернативного напряму бізнесу у телеком-структур СКМ ростуть не надто швидко. Якщо в 2013 році "Укртелеком" заробив на цьому напрямку 1326 млн грн, у 2014 році — лише на 67 млн грн більше. При цьому на розвиток інтернет-мережі компанія в минулому році виклала 199 млн грн. Головним чином, вона намагалася зайняти ринок в селах і райцентрах, де конкуренція мінімальна.

Не можна не помітити, що власна будівництво — це, звичайно, зовсім недешеве задоволення.

Навесні цього року "Укртелекому" і Vega довелося трохи підняти тарифи на інтернет.

Зараз для "Укртелекому" залишилася фактично єдина можливість швидко збільшувати дохід від інтернет-доступу і перекрити втрати від місцевого зв'язку – скуповувати вже готові мережі. Але грошей на ці цілі не сильно багато, так як вони свої, а не інвесторські.

Опитування ЕП показав, що в середньому один абонент при покупці мережі інернет-доступ в Києві коштує $60-100. Директор компанії Юрій Курмаз, відповідаючи на питання журналістів на телеком-форумі в кінці травня, заявив, що компанія вже здійснила кілька невеликих угод.

ЕП відомо про переговори щодо частини активів харківського "Велтон.Телеком" в кінці минулого року. Але їх нинішній статус неясний.

Крім того, кілька київських провайдерів розповіли "ЕП", що до них зверталися представники "Укртелекому"і пропонували продати мережі.

У "сестриної" компанії Vega з покупками інтернет-бізнесу справи йдуть краще. Компанія навесні викупила у МТС її інтернет - і ТБ-підрозділ "Комстар Україна" в Одесі, Іллічівську та Києві, а також місцеву компанію MyLanPlus (ТОВ "ІСП Плюс") в Житомирі.

Чи вдасться Vega і "Укртелекому" перебудуватися на нові ринкові реалії та отримувати основний дохід від інтернет-бізнесу? Це залежить від того, скільки грошей СКМ інвестує в розвиток нових сегментів і наскільки вміло їх витратять менеджери.

Можливо, що ризик того не варто, а набагато простіше буде продати фіксований бізнес разом з 3G-оператором "Трімоб" турецькому партнеру life:) ("Астеліт") Turkcell. Якщо, звичайно, турки готові до такого.

Раніше вони відповідали на подібні запитання журналіста ЕП дуже розпливчасто. Але є перші ознаки того, що Turkcell починає дивитися в цю сторону. Нещодавно Vega оголосила про призначення нового гендиректора — турка Мурата Чинара, екс-техдиректора life:), який також має досвід роботи в Turkcell.

Переглядів: 656