Форма входу

Реклама

Параметри сайту

 

Валюта

Пошук

Календар

«  Октябрь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Статистика

   
 
 

Календар свят і подій

Погодний інформер

HotLog Business-Key Top Sites

Головна » 2014 » Октябрь » 16 » • У новій Верховній Раді можуть з'явитися 13 депутатів-мільйонерів.
23:34

 •  У новій Верховній Раді можуть з'явитися 13 депутатів-мільйонерів.

У Верховній Раді України нового складу, вибори якого відбудуться 26 жовтня, знизиться вплив енергетиків і промисловців, але зміцняться позиції аграріїв і забудовників. Як передає ИТАР-ТАСС, такі висновки можна зробити на основі аналізу передвиборчих списків партій та кандидатів по мажоритарних округах.

При цьому вперше аграрії будуть представлені в парламенті професійними лобістами. Великими агробизнесменами - кандидатами в депутати представлена партія "Блок Петра Порошенко" (БПП). Насамперед мова йде про голову Ради підприємців при кабінеті міністрів україни Леоніда Козаченко та голові ради директорів асоціації "Союз птахівників України" Олександра Бакуменко, які отримали прохідні місця у списку БПП.

Крім того, від президентської партії в мажоритарному окрузі балотується гендиректор компанії "Нібулон" Андрій Вадатурський, яка стала найбільшим експортером зернових. У Миколаївській області БПП підтримує кандидатуру агробізнесмена Аркадія Корнацького, в Донецькій - власника ТМ "Хлібодар" Бориса Шестопалова, а в Хмельницькій - співзасновник пивоварної компанії " Перша приватна броварня " Романа Мацолу.

Прохідні місця у виборчому списку партії "Народний фронт", лідером якої є прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, отримали агробізнесмени Ігор Бриченко та Роман Заставний.

У списку партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко також є два потужних представника аграрного лобі - колишній віце-прем'єр з питань АПК Іван Кириленко та голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Вадим Івченко. Від Радикальної партії Олега Ляшка великі шанси стати депутатом має найбільший виробник снеків Сергій Рибалко.

У Раді нового скликання може виявитися і власник великої компанії з виробництва соняшникової олії "Креатив" Станіслав Березкін. Він балотується як самовисуванець, і в його окрузі немає серйозних конкурентів.

По представництву в Раді з агробізнесом може змагатися тільки група кандидатів, що мають відношення до нерухомості та торгівлі. У списку "Блоці Порошенко" отримали місця забудовники Олександр Грановський і Лев Парцхаладзе. У мажоритарних округах від БПП піде житомирський забудовник Борис Розенблат, представник великого рітейлу Василь Яніцький балотується в окрузі в Рівненській області.

"Народний фронт" включив в свій список на прохідних місцях дніпропетровських чинних депутатів парламенту Тетяну Донець і Дениса Дзензерського, які пов'язані з нерухомістю. В одному з київських округів "фронтовики" виставили кандидатом у депутати співвласника "KDD group" В'ячеслава Костянтинівського.

У списку Радикальної партії відразу три забудовника - директор будівельної компанії "Грін-грей" Сергій Скуратівський, президент київського технопарку Bionic Hill Віктор Галасюк і глава об'єднаного конгресу азербайджанців Ровшан Тагієв. У списку "Громадянської позиції" Анатолія Гриценка - власник магазину "Універсам" в Тернополі Петро Ландяк і одесит Леонід Макул - власник торгового центру "Середньофонтанський".

Статистика мільярдерів

В цілому, в дострокових виборах беруть участь близько 6 тис. осіб, 16 з них - учасники рейтингу ста найбагатших бізнесменів за версією українського Forbes. Мільйонери і мільярдери є в списках практично всіх партій, окрім "Народного фронту".

На дострокові вибори за списком "Опозиційного блоку" йде мільярдер Вадим Новинський. Його група компаній "Смарт-Холдинг" володіє 27,5% "Метінвесту" Ріната Ахметова - найбагатшого українця. Ці вибори стануть для Новинського вже другими. У перший раз він отримав депутатський мандат, вигравши гонку по мажоритарному окрузі в Севастополі. Після обрання депутатом Новинський вступив у Партію регіонів.

По округу номер 150, який розташований в місті Комсомольськ Полтавської області, балотується Костянтин Жеваго - власник групи компаній Ferrexpo, банку "Фінанси і кредит", КРаЗа і шинного заводу "Росава". Наймолодший мільярдер України у разі обрання стане народним депутатом вже в сьомий раз. На минулих виборах за нього в тому ж окрузі проголосували більше 60% виборців. Жеваго вважається одним з найбільш злісних прогульників у Раді. За даними секретаріату парламенту, за два роки він зареєструвався на робочому місці тільки 38 разів.

Веде на вибори свою партію "Сильна Україна" і мільярдер Сергій Тігіпко - співвласник страхової компанії ТАС, Дніпровагонмашу, Кременчуцького сталеливарного заводу. На думку експертів, у "Сильної України" хороші шанси на проходження в парламент. Необхідну кількість голосів партії може дати Донбас.

Статистика мільйонерів

Серед кандидатів у депутати - 13 мільйонерів, які широко відомі на Україні. Колишній губернатор Донецької області Сергій Тарута піде на вибори самовисуванцем у рідному Маріуполі. Правда, один з найбагатших людей Донбасу заявляє, що його бізнесу вже немає - ключові підприємства "Індустріального союзу Донбасу" - Алчевський метзавод і Алчевськкокс - знаходяться на території, контрольованій ополченцями.

Самовисуванцем по мажоритарному округу номер 174 в Харкові йде на вибори власник найбільшого ринку в країні "Барабашово" Олександр Фельдман. На позачергових виборах 2007 року він обирався в Раду за списками блоку Юлії Тимошенко, але у 2011 році перейшов до фракції Партії регіонів. Через рік на парламентських виборах він потрапив до Ради як кандидат від цієї партії по мажоритарному округу в Харкові.

Беззмінний народний депутат з 2006 року, керівник запорізького ВАТ "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв балотується по мажоритарному округу номер 77 у Запоріжжі. Він жодного разу не змінював політичних пристрастей і залишався членом Партії регіонів. Близько 70% виручки належить Богуслаєву підприємства дає експорт у Росію. Компанія поставляє в РФ вертолітні двигуни, а також імпортує з Росії компоненти для вироблених механізмів.

Вдруге йде в Раду, і знову по мажоритарному 192 округу в Хмельницькій області, Олександр Герега - засновник мережі будівельних гіпермаркетів "Епіцентр". Герега - колишній член фракції Партії регіонів. На початку року його "Епіцентр" потрапив в число підприємств, щодо яких на Західній Україні проводилася кампанія під гаслом "Бойкот товарам Партії регіонів". Біля гіпермаркетів організатори цих акцій влаштовували пікети і розклеювали листівки із закликами не купувати нічого в "Епіцентрах".

У виборчий список "Сильної України" включений колишній перший віце-прем'єр, екс-голова Служби безпеки, мільйонер Валерій Хорошковський. Правда, для цього йому довелося пройти через судові засідання, оскільки колишній власник телеканалу "Інтер" не жив на Україні з 2012 року. Хорошковський довів, що два роки був у відрядженні, на лікуванні.

Йдуть на вибори співвласники нафтогазової компанії "Нафтогазвидобування" мільйонери Микола Рудьковський і Нестор Шуфрич. Рудьковський балотується по округу номер 210 в Чернігівській області, завдяки якому він потрапив до парламенту в 2012 році. Після перемоги на виборах мільйонер увійшов у фракцію Партії регіонів, яку залишив у березні 2014 року. Зараз Рудьковський йде самовисуванцем як член Соціалістичної партії України.

Колишній член Партії регіонів Нестор Шуфрич балотується за списком "Опозиційного блоку" під номером 7. За словами Шуфрича, він з колегами має намір захищати громадян України від влади. "Об'єднавшись, разом ми станемо потужним голосом південно-сходу в наступній Раді і збережемо Україну єдиною", - заявив він.

Мільйонер Сергій Клюєв балотується по округу номер 46 в Артемівську, за яким пройшов як висуванець від Партії регіонів у 2012 році. Зараз він зареєструвався самовисуванцем. У Клюєва великі шанси на успіх, оскільки в місті зосереджені всі великі підприємства, підконтрольні йому і його братові Андрію.

Ще один "регіонал" Леонід Климов балотується в мажоритарному окрузі в Одеській області. Власник Імекс-банку, Іллічівського заводу залізобетонних конструкцій, мережі готелів "Чорне море" і восьми торгових центрів у свій час був радником президента Віктора Януковича.

Головний спонсор партії "Батьківщина" у 2006-2010 роках Таріел Васадзе - власник одного з найбільших у країні виробників та імпортерів автомобілів компанії "Укравто" - опинився у виборчому списку "Сильної України". У нинішньому складі парламенту він перебував у фракції Партії регіонів.

"Дуетом" намагаються увійти в парламент партнери по бізнесу в групі компаній "Континіум" Ігор Єремеєв та Степан Івахів. До 2013 року компанія була найбільшим імпортером бензину на Україну. Кандидати-мільйонери балотуються по мажоритарних округах у Волинській області і, за даними експертів, мають високі шанси пройти в Раду.

Закриває "клуб мільйонерів"-кандидатів в депутати губернатор Одеської області Ігор Палиця - партнер губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського в групі "Приват". Палиця висувається за списком "Блоку Петра Порошенка".

Точне число депутатів в новому складі Верховної ради невідомо

За даними ЦВК, з депутатів Верховної Ради поточного скликання 302 балотуються на майбутніх позачергових парламентських виборах. Найбільше діючих депутатів включено до списку "Блоку Порошенко" - 42. У списку "Батьківщини" діючих депутатів 26, "Свободи" - 23. По одномандатних округах балотуються 149 чинних парламентарів, з них 100 йдуть на вибори як самовисуванці, а 49 - як кандидати від різних партій.

У нинішньому складі Верховної Ради України-450 народних депутатів - 225 від політичних партій і 225 мажоритарників. По всій видимості, у майбутній Раді мажоритаріїв буде менше: вибори не будуть проводитися до 10 виборчих округах Криму, двох округах на території Севастополя і в ряді округів Донбасу.

Переглядів: 532